Şarlatanlar dünyası !
Erhan Ölçer

Erhan Ölçer

Erhan Ölçer

Şarlatanlar dünyası !

14 Ocak 2019 - 11:22 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 12:22

Şarlatanlar dünyası !
 
Şerefsizlik de çığır açan insan kılığına girmiş sırtlanlar topluluğudur şarlatanlar! Umut tacirliği yapıp insanların umutlarını sömüren bu bukalemunlar, her türlü fırıldağı, her türlü yalanı dolanı hıfzetmiş, renkten renge giren sürüngen topluluğudur.
İnsanlık tarihinin en eski dolandırıcı tayfasından olan bu evrim geçirmiş, insanlıkla alakası olmayan mahluklar, nerede bir çaresiz hasta, nerede bir engelli, nerede bir tedavisi olmayan, bir sıkıntısı olan, gariban bulsalar onları anında tedavi eder, yürütür, evlendirir çocuk sahibi yaparlar. Yeter ki istedikleri parayı versinler. Bunlar öyle bir kan emici öyle bir üç kağıtcılardır ki adamı tabir cazise ayakta uyuturlar.
 
Bunlar bazen doktor kılığında karşımıza çıkar. Onların literatüründe tedavisi olmayan hastalık yoktur. Yeter ki istedikleri parayı alsınlar. Lafazanlıkta çığır açan bu insancıklar yürüyemeyeni tekerlekli sandalyeden , koltuk değneğiyle gezeni koltuk deyneklerinden, kanserli hastayı bile tedavi ettiğini söyleyenler mevcuttur bu asalaklar arasında. Kimi zaman ot kök satarak çarklarını dönderenler kimi zamanda falan şeyhin kendilerine olağan üstü güçler miras bıraktığı ve o ilahi güçle sözde insanları istismar edip insanların umutlarını sömürürler.
 
Ben denizde bunlardan nasibini almış biri olarak şuna şahit oldum ki eğer kendi yaptırdıkları külliyelerine hastalığın ağırlığına göre üç kurban beş kurban yedi kurban adayıp parasını kendilerine bağışlamaları karşılığında tedavi etmeyecekleri hastalık çözmeyecekleri büyü, kısmeti açılmayacak kızlar, çocuğu olmayacak kadın yok onların nezdinde. İnsanların dini duygularını istismar edip rant sağlayan bu vampirler bunun hesabını nasıl verecekler doğrusu bilemiyorum.
İnanmasa da evini barkını satıp kaptıranlar vardır bunlara. Adı üstünde insanların umutlarını hayallerini sömüren umut tacirleridir onlar. Denize düşen yılana sarılır misali insanlar inanmasa da ya tutarsa diye bunlara giderler. Aslında bir şey olmayacağını kendileri de bilir lakin umut dünyası işte.
Hayatın içinde bunca kötülük yetmezmiş gibi, bir de insanların umudunu istismar edenler siz, ne sefil varlıklarsınız?
 
Zaten hayatın içinde yeterince sıkıntı yaşayan bu insanlara bir darbede sizler vuruyorsunuz! Bu insanların hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Sizler de hiç mi Allah korkusu yok?
Ne çok acı ne çok zalim var. Ne çok firavun beyinli, nemrut kalıntısı var. Tüm bunların arasında, iyi ki ölüm ve cehennem var!
Yaşasın zalimler için Cehennem!
 
Selam ve dua ile...
 

Bu yazı 657 defa okunmuştur .

Son Yazılar