320.000 Liraymış Rewalk'ın yürüme cihazı!
Kadir Ünal

Kadir Ünal

320.000 Liraymış Rewalk'ın yürüme cihazı!

10 Kasım 2016 - 15:53 - Güncelleme: 10 Kasım 2016 - 17:20

320.000 Liraymış Rewalk'ın yürüme cihazı şimdi portakaldan mı başlasam yoksa vitamini teğet geçip vicdanınızdan mı.. yoksa çıkıp 10000 metreden gelmişinize geçmişinize mi atlasam şimdi küfretsem günah etmesem içim rahat etmeyecek.

Türkiye'de bu cihazı alacak bir tane engelli var mı gerçekten merak ediyorum! Bizim 100 Kilometre uzağı vuracak silah üreten mühendislerimiz vardı değil mi neyse boşverin şimdi e adam füze yapmayı bırakıp yürüme cihazı mı yapsın?

Devlet Medikal Sektöre muhakkak suretle el atmalı ve bu ürünlere uyguladığı vergileri minimuma çekmeli. Tekerlekli Sandalye kullanan bir insanım biraz rahat edebileceğim bir sandalye tercih edecek olsam ortalama 7 Bin Türk Lirası bir bütçe ayırmam lazım ithal edilen bir sandalyenin müşteriye ulaşana kadar geçirdiği zam ve vergi trafiği oldukça fazla. Biz engellilerin çoğu maddi maddi olanaklar yönünden sıkıntılı bir yaşam sürmektedir günlük ihtiyaçlarımız, kullanmamız gereken sarf malzemelerinden ilaçlara kadar büyük bir külfet. Otomobilde indirim yapmanız benim için bir anlam ifade etmiyor otobilden önce günlük kullandığımız medikal sarf malzemelerine uygulanan abartılı vergilerin kaldırılması bir nebze olsun hayatımızı kolaylaştıracaktır.

Bu yazı 3356 defa okunmuştur .

Son Yazılar