Size bir şehirden bahsedeceğim
Kadir Ünal

Kadir Ünal

Size bir şehirden bahsedeceğim

01 Ekim 2017 - 13:36 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 13:38

Turizmin gözdesi Antalya biribirinden güzel plajları, muhteşem doğası ve sayısızca medeniyetin şehre bıraktığı o güzel eserlerden bahsetmeyeceğim elbette zira bunlardan her önüne gelen bahsediyor size siyasi görüşü ne olursa olsun bütün belediyelerinin sınıfta kaldığı bir Antalya'dan bahsedeceğim.
 Insan boyunda kaldırımlardan, Everest'in dik yamaçlarını aratmayan engelli rampalarından, sizi insan yerine koymayan toplu taşıma araç şoförlerinden, sizin engelinizi bine katlayan duyarsız bir çok insanından....ve binlercesinden. 
Yağmur yağdığında evleri su basmasın diye Muratpaşa Belediyesince  yükseltilen kaldırımlar sadece bu kente özgü değil elbette.  Yahut üst geçitlerde bulunan asansörlere binmek için yarim metrelik yükseklikte ve rampasız bir kaldırıma çıkmanızı isteyen Antalya Büyük Şehir Belediyesi' nin tutumu da buraya özgü değil . (Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Karşısı) hani biri çıkarsa nerede bu diye! "Bir ülkenin uygarlık düzeyi, kaldırım yüksekliği ile ters orantılıdır" demiş bir adam ve ne güzel demiş! 
Heyyyy bana bakın... çok iyi bakın ve açın o kulaklarınızı ben bu kentte yaşıyorum... her Türk vatandaşı gibi vergimi veriyor, sosyal hak ve sorumluluklarımı biliyorum.
Bizim için iyi bir iş yapıyorsanız yapın ama yapıyormuş yapmayın.
Yol bulup yürüyemediğim o süslü sokakların buralar size yasak dedirten ucube rampaları dururken kimselerin gelip geçmediği sokaklarda engelsiz projeler yapıyoruz diye top çevimeyin! Gidin Laura'dan Şirinyalı'ya geçin bir tekerlekli sandalyede düşmeden çıkabilen engelliye bir ay her gün yemek ısmarlayacağım, Fakülte Hastanesinin orada bir üst geçit asansörüne binmeye çalışın mesela  eğer bir pentatlon koşucusu kadar esnek güçlü ve sağlıklıysanız! Sizden çok bir şey istemiyoruz beeee! Bu kentte her gün bunları yaşayan binlerce insan var sadece saygı duyun ve kaldırın şu engelleri. 

Bu yazı 1549 defa okunmuştur .

Son Yazılar