EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?
Mert Davutoğlu

Mert Davutoğlu

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

22 Temmuz 2017 - 08:15 - Güncelleme: 22 Temmuz 2017 - 08:19

2 bin 545 engelli memur alımı için 2017 EKPSS tercih süresi 21 Temmuz, saat 23:59’da sona erdi.Engelli memur adayları tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sormaya başladı. 

Önceki EKPSS tercih sonuçlarından edindiğimiz tecrübelere göre sonuçların 10 gün içersinde açıklanması beklenebilir, fakat ÖSYM'nin son zamanlardaki uygulamalarına baktığımızda bu sürenin uzamasıda mümkün.
Zira 2017/1 KPSS tercihlerine başvurular 3 Temmuz'da sona ermiş, ÖSYM ise sonuçları 19 Temmuz'da açıklayabilmişti.

ÖSYM Başkanlığında yaşanan sorunlar devam ediyor. Hatırlanacağı üzere, LYS puan hesaplamasında hata yapılmış ve sıralamalar değişmişti. Toplam 5 bin civarında kadronun yer aldığı 2017/1, 2017/6 ve 2017/7 KPSS tercihleri ise günlerdir sonuçlandırılamamıştı. 2017 KPSS sınav kağıtlarının okunmasında hata yapıldığı iddia edilmiş adayların tepkisine neden olmuştu.

Son zamanlarda yaşanan sorunlara bakıldığında ÖSYM'nin EKPSS yerleştirme sonuçlarını ne zaman açıklayacağını kestirmek mümkün gözükmüyor. Engelli memur adayları tercih sonuçlarının bir an önce açıklanmasını bekliyor.

EKPSS tercih kılavuzunda ise sonuçların açıklanması ile ilgili şöyle bir madde var;
Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.
Kurumlar yerleştirme bilgilerini, elektronik ortamda mevcut erişim şifreleri ile edineceklerdir. Bu amaçla internet erişim şifresi edinmemiş kurumların, ÖSYM Çağrı Merkezinden (444 67 96) erişim şifresi edinmeleri gerekmektedir. Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.
 

Bu yazı 6028 defa okunmuştur .

Son Yazılar